Podujatia

NAŠE PRVÉ PODUJATIE

Počasie nám prialo, hoci trochu fúkalo, ale mnohým to nebránilo v ich snahe podporiť naše charitatívne podujatie spojené s turistikou po okolí Trstína.

Deti sa tešili zo skákacieho hradu a veľmi ich potešila aj prítomnosť víly Simsalaly. Výťažok z celej akcie, 644,10 eur, pri účasti viac ako 120 ľudí, nám postačoval na zakúpenie kyslíkového generátora pre Noemi Schmidtovú.

Rada by som sa touto cestou poďakovala všetkým ľuďom so srdcom na správnom mieste, vďaka ktorým naša snaha nebola zbytočná. Každý, kto vychováva, alebo vychoval, dieťa, vie, aké to je náročné, keďže popri tom chodíme do práce, staráme sa o domácnosť a rôzne voľnočasové aktivity detí. Ale zvládnuť výchovou zdravotne znevýhodneného dieťaťa dokáže iba naozaj silná osobnosť. Obzvlášť v tom prípade, keď zdravotné postihnutie dieťaťa nie je navonok vidno, nachádza sa vo vnútri, v mozgu. A s pribúdajúcim vekom problémy iba narastajú. Ja osobne mám pred takýmito rodičmi veľký rešpekt a voči ich životu prispôsobenému takto postihnutému dieťaťu neskutočný obdiv. Noemi je dieťa, ktoré takúto starostlivosť potrebuje. Jej zdravotné postihnutie navonok vidieť nie je, preto sa potýka s ďalším veľmi veľkým problémom, a tým je nepochopenie.

Občianske združenie Čarovná lúka v spolupráci s Agentúrou lúka bude vo svojich aktivitách v pomoci zdravotne znevýhodneným deťom a najmä Noemi, ktorá je krstnou mamou knihy Miss lúčny kvietok a s ňou súvisiacich našich projektov, i naďalej pokračovať. Pokiaľ by nás chcel niekto v našich aktivitách podporiť, môže to urobiť kúpou darčekových predmetov a kníh pre deti v našom e-shope, alebo finančným darom na účet občianskeho združenia Čarovná lúka, ktorý je tiež zverejnený na tejto webovej stránke v časti O NÁS - PODPORUJEME. Ešte raz chcem všetkým za Noemi z celého srdca poďakovať.


Iveta Cholevová

Misia splnená - s radosťou sme odovzdali kyslíkový generátor jeho novej majiteľke Noemi - krstnej mame knihy Miss lúčny kvietok