O knihe

Som obrázková kniha pre deti od 3 do 10 rokov. Pretože poskytujem množstvo informácií, tvárim sa ako encyklopédia. V skutočnosti som rozprávka. Volám sa

Príbehy z Čarovnej lúky - Miss lúčny kvietokPoskytujem poučenie, čitateľský zážitok, zábavu a súťaženie. Som veľmi pekne ilustrovaná, o čom sa máte možnosť presvedčiť vo fotogalérii. Rada sa s Vami zoznámim a veľmi sa na to teším.Kniha má pevnú väzbu vo veľkosti A4 naležato. Má 44 strán textu a obrázkov, ktoré sa neprekrývajú, preto nie je čitateľský zážitok ničím rušený.Príhovor autorky

"Pamätáte sa na to, keď ste boli na výlete v prírode, ako tam bolo voňavo a krásne? Možno práve kniha "Miss lúčny kvietok" je pre vás tá pravá, ktorá dokáže oživiť takého spomienky a pripomenúť nezabudnuteľné chvíle strávené v prírode.

Rozpoviem vám príbeh. Stal sa na jednej obyčajno-neobyčajnej lúke, kde kvety zažili niečo, čo my, bežní ľudia. Už vás niekedy napadlo, že aj kvety by mohli mať svoju súťaž krásy? Že nie?

Tak pustite uzdu svojej fantázii a preneste sa v myšlienkach na túto lúku. Posaďte sa do publika a vyberte si spomedzi lúčnych kvetov ten váš najkrajší a najobľúbenejší - váš miss lúčny kvietok a ..."

Príbeh sa odohráva na neobyčajnej lúke, kde žijú rozprávkové bytosti - víly. Na súťaži krásy lúčnych kvetov svojim divákom a malým čitateľom predstavujú rôzne kvety, ktoré síce kvitnú v odlišných ročných obdobiach, no súťaž sa koná na kúzelnom mieste, kde to možné je. Naším cieľom je predstaviť deťom kvety v rozprávkovej, ale aj ich skutočnej podobe s konkrétnymi vlastnosťami a vplyvom na ľudí.

Citát z knihy

"Niektoré sú obyčajné, iné vzácne a chránené. Mnohé sú liečivé, ďalšie sú považované za burinu a niektoré sú dokonca jedovaté. Všetky tieto kvety však majú na lúkach svoje miesto a význam. Dozviete sa o nich mnoho zaujímavostí, o ktorých ste možno vôbec netušili. Vďaka vílam, ktoré sú ochrankyne a strážkyne Čarovnej lúky, spoznáte kvietky trochu inak, než ste zvyknutí. Pomocou čarovnej moci víl, našich porotkýň, ich uvidíte v nezvyčajnej, kúzelnej podobe."