Príroda a jej dary

25.08.2020

      Stretla som sa s jednou mladou mamičkou, samoživiteľkou, ktorá sa dala na veľký a ťažký boj. V dnešnej dobe, kde na nás z každej strany číha koronavírus, začína svoje podnikanie. Zatiaľ iba testuje a hľadá správne pomery na výrobu prírodnej kozmetiky pod vlastnou značkou. Myšlienka to je naozaj veľmi pekná, pretože v dnešnej dobe čoraz viac ľudí uprednostňuje prírodné produkty vyrábané kvalitne, v malom a s veľkou láskou, pred kozmetikou vyrábanou vo veľkých kozmetických spoločnostiach. Spýtala som sa jej, čo táto prírodná kozmetika obsahuje a tu je jej odpoveď.

      "Pri výrobe kozmetiky používam dary prírody. Mydielka vyrábam väčšinou z bambuckého masla alebo čierneho afrického mydla, prípadne z hmoty, ktorá obsahuje aloe vera alebo olivový olej.

      Bambucké maslo je čoraz populárnejšia zložka kozmetických produktov vďaka jeho vynikajúcim účinkom na pokožku. Je známe aj svojimi upokojujúcimi a zmäkčujúcimi vlastnosťami.

      Africké čierne mydlo je ručne vyrábané v Ghane zo surového bambuckého masla a kokosového oleja. Je bohaté na prirodzene sa vyskytujúce minerály a antioxidanty, ktoré sú známe svojimi výbornými čistiacimi vlastnosťami. Vysoký obsah glycerínu zabezpečuje vynikajúcu hydratáciu a zachováva na pokožke príjemný pocit.

      Občas vyrábam mydielka aj z hmoty, v ktorej je pridaný med. Med je bohatým zdrojom prírodných antioxidantov, pokožku upokojuje a vyživuje. Vysoký obsah glycerínu zabezpečuje vynikajúcu hydratáciu, zachováva na pokožke príjemný pocit a má čistiace účinky na pokožku. Veľmi dobre čistí a zároveň jemne zvláčňuje pokožku.

      Vyrábam aj balzamy na pery. Vyrábam ich z čisto prírodných surovín. Mám veľa vôní - mandle, kokos, vanilkové mlieko, jahoda, med, mäta, levanduľa, melón, čučoriedka a černica, vanilka so škoricou, banán, ananás, čierne hrozno, mliečna čokoláda, tutti frutti, žuvačková vôňa, pomaranč, vanilka, malina, limetka, medovka.

      Zloženie balzamu: kakaové maslo, včelí vosk, nechtíkový olej. Kakaové maslo obsahuje veľké množstvá vitamínu E, omega-6 a omega-9 mastných kyselín. Včelí vosk má liečivé účinky, je bohatý najmä na vitamín A. Nechtíkový olej pomáha hojiť, regenerovať a hydratovať pery.

      S týmito výrobkami som vlastne začínala. Výrobu som postupne rozšírila o mastičky a krémy na pokožku a ďalšie výrobky, všetko z prírodných zdrojov."

      Tejto mladej začínajúcej podnikateľke držíme palce a veríme, že sa jej na Slovensku podarí preraziť. Pri svojej práci využíva to, čo jej príroda ponúka. Ak sa k prírode správame citlivo a ohľaduplne, sama nám ponúkne svoje dary. Prečo to nevyužiť?


Iveta Cholevová