Horný Čepeň

13.07.2020

     Ak ste ešte nenavštívili tento kúsok zeme, je možné, že po prečítaní môjho príspevku vás to tam bude lákať. Možno si poviete, že je to lokalita ako každá iná. Ale nie je to pravda. Navštívila som miestne jazerá, bývalé štrkoviská a hneď som si tento kúsok našej krajiny zamilovala.

     Príroda je tam prekrásna, množstvo a rôznorodosť vegetácie sa nedá prehliadnuť a to ticho až kričí. Výborné miesto pre oddych a relax. Užívajú si ho aj rybári, ktorých som tu stretla v hojnom počte a dokonca aj rodinka labutí a divých kačíc.

     Prešla som sa okolo viacerých, menších i väčších jazier a nevedela som sa vynadívať. Na každom jazere rástli lekná, ktoré práve začínali kvitnúť. Jedno bolo dokonca skoro celé zarastené leknami, čo vôbec neprekážalo rybárom, ktorí pri ňom relaxovali. Všade dookola bolo počuť iba spev vtákov a žaby, ktoré akoby sa pretekali, ktorá hlasnejšie zaspieva.

     Čo ma ale naozaj prekvapilo, bola čistota okolo jazier. Žiadne odpadky, ktoré sú už akoby súčasťou našej prírody. Dokonca ani jeden papier nebol na zemi pohodený. K dispozícii tu je aj prenosná toaleta. Na Slovensku niečo nezvyčajné!

     Najkrajší pohľad bol ale na rieku Váh, ktorá tečie iba malý kúsok od jazier. Na jednom mieste bol k Váhu veľmi dobrý prístup a mohla som stáť úplne na okraji jeho brehu a užívať si pohľad na tečúcu rieku. Pod stromom, neďaleko brehu, niekto osadil lavičku a vyryl do nej text "Ale je tu krásne". A naozaj, ten pohľad stál za to. Užite si ho aj vy. Návštevu tejto lokality môžem všetkým iba odporučiť.

Iveta Cholevová