Červený Kameň, trochu inak

06.07.2020

     Málokto nepozná hrad Červený kameň, majestátne sa vypínajúci nad obcami Častá a Píla. Preto sa o ňom zmieňovať nebudem. Mňa okrem neho zaujalo aj niečo iné. Prekrásna príroda a zákutia, ktoré si mnoho návštevníkov hradu vôbec nevšimne.

    

     Čo si však všimne každý, je park nachádzajúci sa pred hradom. Niekoľko sto rokov staré lipy lemujú prístupovú cestu k vstupnej bráne hradu. Tieto unikátne stromy nájdete aj v jeho prvom a druhom nádvorí. Súčasťou hradného komplexu je Sokoliarsky dvor so svojimi letovými ukážkami dravcov a minizoo.

     Ďalším miestom, ktoré ma zaujalo, je kaplnka, nachádzajúca sa na konci parku oproti hradu a jej okolie. Keď som tam bola naposledy, práve dozrievali višne. Cítila som sa tam skoro ako doma v záhrade. Keďže bolo po daždi, o huby sme skoro zakopávali. A to som ešte nespomenula rôznorodosť kvetov na lúke. Naozaj niečo prekrásne.

     Najväčším prekvapením pre mňa bol les za parkoviskom. Akoby ho niekto upratal. Skaly, ktoré sa tu nachádzali, vzbudzovali pocit, že som v rozprávke. Výhľady z tohto miesta stáli naozaj za to. Veď, presvedčte sa sami.

Naozaj pekné, čo poviete?


Iveta Cholevová